На Закарпатті фермерка Віолетта Обривко вирощує в двох теплицях 27 видів екзотичних фруктових дерев та інші рослини. Серед них — лимони, помаранчі, мандарини, банани, ананаси, і навіть кумват та пепіно, йдеться в сюжеті 5 каналу.

На дев’яти лимонних деревах дозрівають з півсотні великих плодів. Кожен – близько півкілограма. До Нового року дозріє кумват. А ближче до літа – банани, мандарини, апельсини.

Обривко розповідає: вирощування екзотики потребує багато зусиль та терпіння. А ще знання технології. Удобрюють рослини органікою, наприклад, настояними у воді шкірками бананів.

Snymok Ekrana 310

Свою справу фермерка розпочала 6 років тому. В теплицях їй допомагає донька. Разом вони доглядають за рослинами та проводять екскурсії.

«Все почалося з пари дерев лимонів, мандаринів, апельсинів, кумквату і бананів. Решта рослин з’явилися по мірі того, як ми вчилися з ними працювати», — розповідає власниця теплиць.

Цього літа вона вже вдруге зібрала урожай кави, добре вродив ківі.

Snymok Ekrana 314

Садівниця планує спробувати виростити ще й кокосові пальми, а екскурсії на свою ферму зробити  регулярними. Проте вже зараз на дегустацію вирощеного шикуються черги бажаючих.