Apples 1841132 1280 696x464

Ціни на яблука у квітні 2019 року впадуть до 3-5 грн/кг, хоча на ринку очікують 8-10 грн/кг. Таким прогнозом на своєму Facebook поділився Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.

Експерт пояснює це тим, що яблук на ринку багато, сховищ – теж. Мало лише фруктів експортної якості, тому великих зовнішніх поставок не буде, сформуються надлишки.

Для тих, кому цікаво вийти на експорт, Ярмак пропонує звернути увагу на сорти яблук Гала, Гренні, Голден, Ред Делішез, вони найбільш перспективні. При цьому на фруктах не повинно бути жодних дефектів, твердість — на рівні 7,5, а окрас – не менше 70%.

«Звичайно, потрібні обсяги від 20 тонн та більше. І хоча б мінімальна сортувальна лінія», — зазначає експерт ФАО.

За його словами, всі уже розуміють, що експорт — єдиний шлях розвитку плодоовочевого сегменту. Як і те, що в Україні можна вирощувати унікальні за якістю та преміальні фрукти і ягоди.

«Ми не повинні бути найдешевшими — ми повинні бути настільки кращими, щоб ціна не мала суттєвого значення», — такої стратегії Ярмак радить дотримуватися вітчизняним виробникам.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що пропозиція яблук трохи зменшилася з приходом морозів. А десертні яблука на початку грудня вперше відчутно подорожчали в гуртових закупках.