Частина 2, початок читайте тут

Український ринок сої в першій половині листопада знаходився під тиском. З огляду на вже очевидну переорієнтацію в цьому сезоні на переробку, внутрішні ціни переважно диктували переробники, які постійно переглядали їх в сторону зниження, користаючись з гарної пропозиції.

В результаті обсяги експорту сої з України в перші три місяці сезону показують суттєве скорочення в порівнянні з минулим сезоном.

Пояснень цьому кілька. Це і скасування повернення ПДВ при експорті бобів компаніям, котрі не є виробниками, і сильна конкуренція з дешевою американською соєю на традиційних ринках збуту.

Однак розворот американського ринку на тлі оптимізму стосовно перемир’я між США та Китаєм, передався і українському ринку сої. В результаті, експортні ціни пішли у ріст, а за ними почали підтягуватися і внутрішні ціни.

Важким місяцем виявися листопад і для ринку соняшнику. Здавалося, ціни вже інтегрували гарний врожай поточного року і не мали знижуватися далі, однак суттєве падіння цін на експортному ринку соняшникової олії, а потім і на ринку соняшникового шроту призвело до поновлення знижувального руху.

За місяць внутрішні ціни на соняшник в Україні впали на 5%. Картина на ринку рослинних олій продовжує лишатися важкою з огляду на зростання запасів пальмової олії в Малайзії. Окрім того, тиску додав і обвал цін на нафту у світі, обумовлений перевищенням пропозиції над попитом.

Проте, на цьому тижні ціни на соняшник стабілізувалися на тлі відновлення ринку соняшникової олії.

Останній позитивно відреагував на ситуацію в соєвому комплексі та підвищення цін на нафту на тлі очікування скорочення її видобутку країнами ОПЕК.

Якщо поточний тренд на ринку соняшникової олії збережеться, то це має надати підтримку і цінам на соняшник.

Вікторія Блажко, аналітик компанії Agritel

За матеріалами AgroFM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.