Верховна рада скоротила суму видатків на агросектор в бюджеті-2018 на 2,1 млрд грн, до 4,2 млрд грн. Таке рішення міститься у законопроекті № 9369, прийнятому парламентом з техніко-юридичними правками, передає «Інтерфакс-Україна».

У тому числі, фінансування зменшено:

  • за бюджетною програмою підтримки галузі тваринництва зменшено на 979 млн грн — до 3 млрд грн,
  • за програмою підтримки фермерських господарств — на 850 млн грн, до 150 млн грн,
  • за програмою підтримки сільгоспвиробників — на 250 млн грн, до 695 млн грн.

Аграрні асоціації уже висловили невдоволення прийнятими змінами.

«Ті 2 млрд грн, що нібито «зекономив» уряд, мають бути виплачені аграріям. «Економія» ж виникла виключно внаслідок потворного механізму розподілу коштів, який фактично залишив сільгоспвиробників без державної допомог», — коментує Михайло Соколов, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

На його думку, Кабмін має визнати, що не впорався з розподілом коштів та фактично провалив програму держпідтримки АПК.

Натомість гроші, які лишились невикористаними, можна спрямувати на фінансування дійсно ефективних програм – як то здешевлення кредитів та квазіакумуляцію ПДВ, додає Соколов.

Загалом У ВАР підрахували, що на 1 грудня бюджет на аграрні програми використаний всього на 31%. Іншими словами, з формально виділених аграріям 6,35 млрд грн вони отримали лише 1,95 млрд грн.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що аграрний бюджет-2019 «схуд» на 1 млрд грн. В новому кошторисі теж найбільше зекономили на тваринниках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...