Hero Soya Grains 696x402

Торговельна війна між США та Китаєм поставлена на паузу і ринок сої активно зростає в очікуванні відновлення експортних продажів до Піднебесної.

На саміті Великої двадцятки Дональд Трамп та Сі Цзіньпін домовилися про припинення торговельної ворожнечі та оформлення нової угоди протягом 90 днів. Зі свого боку, у випадку успішного прогресу переговорів, американський президент пообіцяв не піднімати з 1 січня 2019 р. мито на імпорт китайських товарів з 10 до 25%.

котирування січневого ф’ючерсу пробили рівень в 9 $/буш.

Натомість, лідер Китаю заявив, що країна негайно поновлює закупівлю американської сільгосппродукції.

Звичайно, ціни на сою відреагували на такі позитивні новини суттєвим зростанням. Так, котирування січневого ф’ючерсу нарешті пробили рівень в 9 $/буш. Однак наразі оптимістичні настрої учасників ринку трохи заспокоїлися в очікуванні конкретних кроків з боку китайської сторони по відновленню імпорту сої з США.

Справа в тому, що зараз американська олійна не є конкурентоспроможною на ринку Китаю в порівнянні з бразильською соєю через 25% мито на її імпорт, запроваджене КНР 6 липня поточного року.

США потрібно в два рази збільшити поточні темпи експорту сої

Проте пропозиція бобів старого врожаю з Бразилії майже вичерпана, тому американські трейдери розраховують або на відміну даного мита, або на його компенсацію китайським компаніям  з боку держави. Лише тоді можна очікувати на відновлення закупівель зі США. 

З іншого боку, навіть якщо для американської сої знову відкриється китайський ринок, високі темпи її експорту зовсім не гарантовані, адже останнім часом зростають перспективи дуже гарного врожаю в Південній Америці. Завдяки ранній посівній та сприятливим погодним умовам Бразилія може вийти на ринок з новим урожаєм в січні, що не змусить Китай довго чекати.

Сполучені Штати вже втратили багато часу в поточній кампанії і щоб його надолужити та досягти прогнозу експорту, який озвучує USDA, країні потрібно в два рази збільшити поточні темпи експорту сої і зберігати їх такими до закінчення сезону, реальність чого виглядає примарною.

Таким чином, попри покращення кон’юнктурної картини, фундаментальні фактори американського ринку сої лишаються ведмежими.

Частина 1, продовження читайте тут

Viktoria Blazhko 69868 72006 300x300Вікторія Блажко, аналітик компанії Agritel

За матеріалами AgroFM