Харчові продукти в Україні тепер маркуватимуть за євростандартами. Відповідне рішення прийняла Верховна Рада, підтримавши 231 голосом «за» законопроект № 8450 «Про інформацію для споживачів харчових продуктів».

Згідно документу, інформація на упаковці має бути чіткою, точною та легкозрозумілою для споживача і базуватися на принципі «не ввести його в оману».

Етикетка повинна бути розбірливою, а всі дані розміщуватися на видному місці. Висота малих літер — дорівнювати або бути більшою 1,2 мм (зараз це 0,8 мм).

Серед інших обов’язкових правил – вказувати наявність можливих алергенів, наявність ГМО (а не його відсутність), чи піддавався продукт розморожуванню, чи додавалася в нього вода тощо.

При цьому обов’язкова інформація про харчові продукти не повинна ховатися або спотворюватися іншою текстовою або графічною інформацією.

В пояснювальній записці до документу уточнюється, що він розроблявся з метою приведення українського законодавства у відповідність до положень регламентів ЄС — споживач має отримувати правдиву інформацію та робити свідомий вибір на користь покупки того чи іншого продукту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.