Кабінет міністрів затвердив мирову угоду між «Філіп Морріс» та Україною, що передбачає скасування податкових повідомлень-рішень на загальну суму 635,3 млн грн.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», це має врегулювати інвестиційний спір та запобігти судовому позову до України на відповідну суму. А також — уникнути значних витрат з держбюджету в ході арбітражу.

Мирова угода буде підписана між «Філіп Морріс Інтернешнл Інк.», «Філіп Морріс Глобал Брендс Інк.» (обидві — США), «Філіп Морріс Брендс Сарл»(Швейцарія), «Філіп Морріс Україна» і Україною.

На підписання мирової угоди від держави уповноважений в. о. голови Державної фіскальної служби Олександр Власов. А сама ДФС має забезпечити її виконання після підписання.

Зазначається, що конфлікт з виробником цигарок сягає часів трьохрічної давності. Ще в березні 2015 р. «Філіп Морріс Україна» звернулася і отримала від Харківської митниці дозвіл на використання режиму переробки на митній території України з метою виробництва сигарет і супровідної продукції і її реекспорту на період з квітня 2015 р. по березень 2016-го. Тоді компанія отримала право на умовне звільнення від українського ввізного мита та інших податків на імпорт за умовами реекспорту виробленого в країни Азії.

По завершенню цього періоду фіскали вирішили провести перевірки, за якими виставили компанії повідомлення на сплату круглої суми податків. Разом зі штрафними санкціями це склало 635 млн грн.

Сама «Філіп Морріс» розцінила дії ДФС як тиск на компанію, відтоді сторони вступили в судову тяганину.

Нагадаємо, раніше AgroDay повідомляв, що тютюновий ринок в Україні з кожним роком падає. За минулий рік обсяг виробництва сигарет знизився на 12,4% і склав 66 млрд штук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...