Закупівельні ціни на молоко від промислових господарств в листопаді продемонстрували зростання. Це відбулося на фоні сезонного зниження виробництва та попиту з боку переробних компаній, які потребують постійного надходження сировини, пояснює Яна Музиченко, аналітик Асоціації виробників молока.

Також факторами зростання ціни виступило збільшення собівартості літра молока, коливання курсу долара відносно гривні та зростання внутрішнього споживання жирних продуктів, в тому числі молочних, передає agro.guide.

Музиченко зазначає, що середня ціна на молоко екстра ґатунку у звітному місяці склала 10,16 грн/кг (з ПДВ), перевищивши ціну жовтня на 2,2%. Фіксували і вищі ціни, але це були поодинокі випадки.

Натомість ціни молока нижчих ґатунків зростали швидшими темпами. «Максимальну ціну на екстра переробники вже заплатили і тепер при потребі сировини їм легше підняти ціну на молоко нижчої сортності», — пояснює аналітик.

Вищий ґатунок за місяць подорожчав на 3,5% — до 9,37 грн. Перший — на 6,7%, до 9,06 грн/кг.

У грудні Музиченко прогнозує стабілізацію закупівельних цін на молоко.

Варто додати, що за результатами листопада прибутковість виробництва молока на професійних фермах зросла на 8,4%, а в цілому за останні три місяці — на всі 28,5%. Переважно це відбулося якраз за рахунок зростання закупівельних цін на молоко, пояснює Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.

Фактор сезонності у молочному виробництві все ще продовжує значно впливати на ринок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...