Порти Маріуполя і Бердянська відновили перевалку зерна. Експортні відвантаження здійснюються за планом, повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства.

«Наші судна почали проходити в обидві сторони через порти Маріуполя і Бердянська. Порти працюють в штатному режимі», — зазначив Максим Мартинюк, заступник голови аграрного відомства.

Вячеслав Вороний, начальник Служби з організації роботи портів АМПУ, також додав, що зараз ні одному із терміналів не оголошено конвенції, тобто будь-яких обмежень на прийом вантажів.

Нагадаємо, раніше AgroDay повідомляв, що станом на вечір 2 грудня Росія почала пропускати українські судна, що прямували до Маріуполя та Бердянська. До цього їх було заблоковано для входу і виходу.

Разом з тим, фахівці ринку зазначають, що частка азовських портів у перевалці українського зерна не така вже й критична — всього 5% від загальних об’ємів. При необхідності це зерно можна перенаправити на експорт через порти Одеси.

Микола Горбачьов, президент Української зернової асоціації, розповідає, що порти Азовського моря суттєво знизили перевалку злаків ще з часу анексії Криму.

За його словами, для проходження через Керченську протоку судновласнику необхідно заплатити до Керченського порту 2 платежі. Таким чином кожен із судновласників підтримує економічні відносини з незаконно-анексованою територією. Тому більшість першокласних компаній вирішили піти з цих портів. 

«Зараз Україна протягом сезону експортує близько 45 млн тонн зернових і олійних (в середньому за останні 4 роки), з них близько 2 млн тонн відвантажують із портів Маріуполя та Бердянська. У даному регіоні Україна активно торгувала з Туреччиною та Європою саме невеликими кораблями (по 5-6 тис. т), оскільки акваторія Азовського моря не дозволяє вантажити великотоннажні судна», — цитує Горбачьова прес-служба УЗА.

Натомість у Мінагрополітики на ситуацію дивляться оптимістичніше, очікуючи, що після реалізації проектів днопоглиблення азовські порти збільшать перевалку на 800 тис. т на рік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.