2a7acce2 F771 4dc9 A3e1 745fe73afc00 W1023 S 696x447

Наступаючий 2019 рік може стати для Криму початком регулярного маловодного періоду. Багато водосховищ природного стоку не наповнитися і пересохнуть. Про це на нараді в анексувавшій півострів Російської Федерації заявив Анатолій Копачевський, член експертної ради Водопостачання та меліорації, передає «Меридіан Севастополь».

Найбільш вразливими можуть виявитися великі міста Сімферополь і Севастополь.

За прогнозом експерта, в 2019 р. рівень дефіциту води буде приблизно таким же, що і в 1994 р. — найбільш засушливому за останні тридцять років.

Нульовий обсяг водних ресурсів в Аянському, Партизанському і Сімферопольському водосховищах, згідно з прогнозом, може протриматися з серпня 2019 до березня 2020 року.

Навіть в 2014 році, коли в Севастополі був введений режим надзвичайної ситуації, пов’язаної з водопостачанням, приплив води до водосховища був вищим, ніж прогнозований на 2019 рік. «При цьому чисельність населення в нашому місті за ці п’ять років суттєво зросла», – зазначив В’ячеслав Горєлов, представник так званого севастопольського парламенту.

З урахуванням того, що в мережах водопостачання Криму і Севастополя водовтрати складають в середньому до 50%, він назвав актуальною ліквідацію витоків і незаконних врізок на мережах.

Зараз з двох літрів води, яка надходить з Чорноріченського водосховища, один фактично не доходить до споживачів. Він або витікає в землю, або витрачається, минаючи лічильники.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що аналітики Путіна прогнозують зневодненому Криму загибель 65% врожаїв і техногенні катастрофи.