5bc573f162589 Image 696x489

Цього року в полях лишилося 2-3 млн т кукурудзи або приблизно 5% від урожаю. Проте аграрії продовжують її молотити, тож цілком ймовірно, що цей обсяг зменшиться, передає Agravery.

Заступник директора ProAgro Group Марія Колесник та Олексій Єрьомін, керівник відділу управління ціновими ризиками на товарних та валютних ринках SP Advisors, розповідають, що станом на кінець листопада найбільше необмолочених площ лишилося в Житомирській (18%), Київській (13%) та Чернігівській областях.

Виробники не встигли все зібрати через рекордний врожай та раннє випадання снігу. Труднощів додала і логістична система, яка не змогла забезпечити транспортування врожаю в порти.

Експерти розповідають, що практика збирання засніжених полів постійно застосовується в нашій країні. Але ясно, що через погодні умови частина врожаю зіпсується. Щось прийдеться досушувати, а це зменшить прибутки аграріїв на 3-5%.

Окрім того, зимуюча кукурудза торгується зазвичай за нижчою ціною.

Зазначимо, що за останніми даними Міністерства аграрної політики та продовольства, в Україні з 4,3 млн га зібрано 33,3 млн т кукурудзи. Середня врожайність становить 76,9 ц/га.

При цьому USDA пророкує Україні врожай на рівні 33,5 млн т, а експорт може сягнути 27 млн т.