Росія частково розблокувала вихід суден в Азовське море. Про це на своєму Facebook написав Олександр Глущенко, керівник аналітичного центру zernovoz.in.ua.

«Почався рух суден, що прямують до Бердянського порту. Теплохід «Zara» після тижневого очікування на якорі входить в Азовське море», — повідомив він.

Крім того, теплохід «Adastar» пройшов арку і вийшов у Чорне море.

Після того, як погода налагодилася, пріоритет надано на прохід суден в порти Російської Федерації, уточнює Глущенко. До Маріуполя та Бердянська суду пропускають в останню чергу.

Судна Bahar, Island Bay, Sea Bird, FK Hatice станом на вечір неділі як і раніше очікували “дозволу” на вхід в Азовське море.

Нагадаємо, раніше AgroDay повідомляв, що українські порти Маріуполь і Бердянськ фактично заблоковані Російською Федерацією для заходу і виходу суден.

Станом на 29 листопада в очікуванні входу в Азовське море перебувало 18 суден: 4 з них прямували в порт Бердянськ, 14 — в порт Маріуполь. На вихід з Азовського в Чорне море також стояла черга: з порту Бердянська не могло вийти 3 судна, з порту Маріуполя — 6.

Ще 8 суден стояли біля причалів у портах. Всього заблокованими були 35 судів.

До слова, експерти вважають, що в разі ескалації напруженості в регіоні, Україні загрожує зупинка або, як мінімум, скорочення рибного промислу в Азові. З цим погоджуються і в Мінагрополітики.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.