Україна незабаром може розпочати масовий імпорт столового буряку. Через дефіцит овоча на внутрішньому ринку покупці уже почали шукати альтернативу за кордоном, повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

Тим часом українські виробники, враховуючи нестачу пропозиції на ринку, а також ажіотажний попит, продовжують активно підвищувати ціни на ці коренеплоди.

Тільки за тиждень столовий буряк на українському ринку подорожчав на третину. Фермери пропонують цю продукцію по 5,5-7 грн/кг в залежності від якості, обсягу партії та регіону. Для порівняння, тиждень тому ціни стартували від 4 грн/кг.

В сегменті гуртових продажів за останній тиждень ціна на буряк зросла на 17% і перетнула межу 8 грн/кг.

УПОА зазначає, що нині столовий буряк коштує вдвічі дорожче, ніж на початку зими 2017 року і пропонується господарствами за рекордними для цього періоду цінами.

Більш того, виробники мають намір підняти ціни ще більше. Дехто взагалі відмовляються від продажів, очікуючи нагоди реалізувати продукцію на ще більш вигідних для себе умовах.

Зазначимо, що схожа ситуація цього року склалася і в сегменті інших овочів борщового набору. Спочатку у вересні Україна почала імпортувати моркву через її дефіцит та високі цінники на внутрішньому ринку. І тільки в кінці жовтня вона нарешті почала дешевшати.

На ринку цибулі взагалі спостерігається справжня лихоманка. Цінники за тиждень прибавляють по 20%, і це ще не межа. Нині вартість українського овочу вже зрівнялася з ціною в Польщі. Це все більше стимулює імпорт — з Таджикистану, Узбекистану та Азербайджану.

Проте УПОА попереджує, що за таким стрибком може статися обвал і радить фермерам, які заклали цибулю на зберігання, продати її зараз.