У 2017 році, коли в усьому світі запаси продовольства тільки росли, ця країна пережила страшний голод. Засуха, війна і перевороти призвели до нестабільних поставок сюди продовольства.

У Південному Судані голодують 5 млн. чоловік, або приблизно половина населення країни. І це при тому, що це нафтова держава: з неї на 98% складаються доходи місцевого уряду.

Солдати патрулюють нафтове родовище в Палуге

Навіть всемогутня нафта не зробить державу багатою, якщо в ній паралізована влада, економіка і практично зруйноване сільське господарство, доводить історія Південного Судану.

Тривалий конфлікт, відсутність інфраструктури і високі транспортні витрати вже давно заважають народу цієї країни розвивати хоча б більш-менш життєздатний аграрний бізнес.

Землю тут обробляють доісторичними методами

У Південному Судані, що площею майже з Францію, 50% земель орні, але лише 4 % з них культивуються і тільки 3% зрошуються.

Уряд всіляко намагається залучити населення до сільського господарства: безкоштовно видає землю, насіння і техніку біженцям, які повертаються на батьківщину після збройного конфлікту.

Бетті Ачан Огваро, міністр сільського господарства Південного Судану

Організація «Ветерани без кордонів» і міністерство соціальних служб закупили кіз, щоб прогодувати бездомних дітей.

ФАО і USAID проводять ярмарки насіння і підтримують проект “Насіння для розвитку”. Фермерам видають ваучери на купівлю його та добрив.

Влада Південного Судану заохочує різними субсидіями перехід від дрібного натурального господарства до більшого продовольчого бізнесу, щоб збільшити продажі їжі.

Фермер Анджело Бернард Баді з Магви стоїть між рядами посадженої картоплі

Уряд закликає фермерів створювати асоціації, щоб він зміг дати їм пільги на купівлю сучасних тракторів, бо велика частина селян тут досі користуються ручними мотиками.

 

Влада стимулює фермерів займатися високопродуктивними і высокомаржинальными культурами. В результаті комусь вдалося збільшити свій урожай до 300%. У цьому зіграли особливу роль добрива, які раніше просто не застосовувалися.

Одиниці примудряються не тільки прогодувати себе, але і продавати надлишки врожаю. 

Фермери везуть насіння на ярмарок Моробо

Уряд сподівається, що, поширюючи знання про сучасне ведення сільського господарства і залучаючи іноземних донорів, йому вдасться вирішити проблему голоду в Південному Судані.

Джерело: AllAfrica

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...