На експорті волоських горіхів за січень-жовтень 2018 р. Україна заробила $77,3 млн. Це майже в 1,8 рази більше, ніж за аналогічний період попереднього року, передає east-fruit.

У трійці основних покупців — Туреччина, Франція і Греція. Також у списку великих імпортерів-2018 з’явилися країни, які раніше майже не імпортували ядро волоського горіха — це Чехія та Словенія.

Одна тільки Туреччина за звітний період імпортувала з України 2,6 тис. т горіхів на $9,3 млн або в 5,5 рази більше порівняно з минулим роком. Цим вона відсунула на друге місце Францію, яка купила ядер на $8,5 млн.

Удвічі наростила імпорт Греція, яка стала третім найбільшим покупцем української продукції. Голландія (четверта за рахунком) збільшила імпорт в 2,7 рази.

Експорт в Болгарію виріс в 4,5 рази, в Румунію — майже в 7 разів. Ці країни посіли 6 і 11-е місце в рейтингу найбільших імпортерів відповідно.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українські горіхи користуються популярністю в ЄС завдяки хорошій якості і відносно невисокій ціні. Останнім часом пропозиція почала перевищувати попит, що спричинило за собою ще більше падіння вартості.

При цьому виробництво волоських горіхів в Україні демонструє постійне зростання. За оцінками USDA, збільшення варто очікувати і в 2018/19 МГ — до 132 тис. т. Прогнозується, що 90 тис. т з цього обсягу буде продано на зовнішні ринки.