В Україні на цьому тижні нарешті почала дорожчати картопля. Ціна на неї сягла 4 грн/кг, а це майже на 14% вище, ніж тиждень тому. За весь останній місяць це було найбільш стрімке здорожчання і зараз виробники сподіваються, що тенденція збережеться.

Ціни на білоголову капусту не змінилися, а лишаються на рівні 7 грн/кг і в середині тижня навіть спостерігалося незначне зниження, але потім ціна вирівнялась.

Знову подорожчав буряк. Цього разу ціна перетнула межу 8 грн/кг. Сьогодні на гуртових ринках можна купити буряк від 7,5 до 8,5 грн/кг. Це десь на 17% дорожче, ніж тиждень тому.

По моркві, навпаки, відбувається зниження вартості. Ще в середині тижня ціна знижувалась досить активно, потім трішки піднялась, але загалом за підсумками тижня морква подешевшала десь на 2-5%.

Те ж саме стосується імпортної моркви, хоча ціна на неї значно відрізняється. Якщо стандарта вітчизняна немита морква коштує 7-8 грн/кг, то імпортна пропонується стабільно по 10-11 грн/кг.

По цибулі ситуація тримала виробників і переробників, які мають на зберіганні великі обсяги, в тонусі. Вони постійно спостерігали за інформацією по ринку і десь у вівторок навіть помітили падіння ціни. Причому досить суттєве – приблизно на 7%. Але за останні 2 дні з’явилася тенденція до зростання. За підсумками тижня цибуля навіть подорожчала на 2%. Сьогодні вітчизняний овоч пропонується від 11 до подекуди 14 грн/кг, імпортний виробництва Азербайджану – 11-12 грн/кг.

На ринку тепличних овочів тривало переважно зростання ціни.

Імпортний томат за тиждень подорожчав десь на 5%, і сьогодні коштує 40-42 грн/кг. Знизилась лише ціна на вітчизняний помідор (це залишки, які пропонують тепличні комбінати) — на 25% порівняно з попереднім тижнем. Український салатний помідор зараз коштує 20-25 грн/кг.

Щодо огірка, то він за тиждень подорожчав в межах 2-5% і продається по 32 грн/кг.

Продовжується зростання ціни на цвітну капусту. Вона додала в ціні найбільше — 52%, і сягнула 25-35 грн/кг залежно від якості.

Img7234 30876 17898 300x291Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи

За матеріалами AgroFM