Узбекистан припинив приймати і розмитнювати український цукор та інші продукти харчування і товари, повідомляє ассоціація “Укрцукор”.

Раптова зупинка експорту привела до зриву контрактів, коментує ситуацію Руслана Бутило, керівник аналітичного відділу “Укрцукру”.

Останні півроку основним імпортером українського цукру був саме Узбекистан, тому країна втрачає основний ринок збуту, резюмує вона. Середньоазіатське держава імпортувала 209,9 тис. т (37,5% у структурі українського цукрового експорту) з України на суму $79,1 млн.

“Укрцукор” направив офіційне звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України та до Міністерства економічного розвитку і торгівлі з проханням надати роз’яснення та вирішити проблему затримання товарів при ввезенні до Узбекистану.

Нагадаємо, що кінці жовтня — початку листопада узбецькі парламентарії закликали свій уряд відповісти торговельні санкції, що ніби-то готуються з боку України проти узбецьких автовиробників.

Такою була реакція на повідомлення в пресі про проведення комісією України з міжнародної торгівлі розслідування порушень закону України “Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту”.

Узбецькі законодавці назвали ці дії антиринковими і недружніми при тому, що експорт з України до Узбекистану більш ніж втричі перевищує імпорт узбецьких товарів у зворотному напрямку.

Узбеки вирішили, що настав сприятливий момент для обмеження ввезення цукру: на багатьох національних ринках в поточному році очікується його профіцит, а Узбекистан перспективний ринок збуту цього продукту.

Крім того, депутати Олій Мажліса Узбекистану пропонували обмежити ввезення з України фармацевтичної, кондитерської та масложирової продукції.