На 1 грн капітальних інвестицій у харчову промисловість в Україні доводиться 3,08 грн вкладень у сільське господарство. Такими підрахунками ділиться Інститут аграрної економіки.

У минулому році цей показник складав 3,17 грн, проте інвестори все ж таки ставлять в пріоритет сільське господарство, зазначає вчений інституту Микола Кисіль.

Він посилається на офіційну статистику: за січень-вересень 2018 р. капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарство склали 45,3 млрд грн або на 7,7% більше, ніж торік.

Натомість інвестиції у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів становили 14,7 млрд грн. Хоча темп їх приросту був вищим — 12,6%.

Кісіль прогнозує, що більш низькі темпи зростання інвестицій в агросектор збережуться до кінця року. А з огляду на скорочення бюджетної підтримки — то і в 2019 році.

Це зумовлюватиме негативний вплив на приріст валового внутрішнього продукту, оскільки між показниками капітальних інвестицій на 1 га сільгоспугідь і валового регіонального продукту існує взаємозв’язок − коефіцієнт регресії становить 0,6, пояснив учений.

Раніше AgroDay писав, що у 2018 році на 1 грн капітальних інвестицій в агро припадає 2,64 грн короткострокових.