Процедура фізичного вивезення з України непридатних пестицидів на утилізацію може розпочатися уже в кінці березня — на початку квітня наступного року. Такими очікуваннями в ефірі AgroFM поділився Віктор Погорілий, координатор агрохімічного комітету Європейської бізнес асоціації.

Він нагадує, що минулого тижня Кабінет міністрів дозволив утилізувати протерміновану хімію за кордоном. Зараз в наказ ще мають внестися правки від Міністерства фінансів.

«Щойно документ буде опублікований, зможемо говорити, що у нас є механізм утилізації непридатних пестицидів», — говорить Погорілий.

Фахівець розповідає, що зараз в Україні не лишилося жодного підприємства, спроможного взяти на себе утилізацію. Тому єдиним виходом залишається вивозити в Польщу, Францію, Великобританію.

На території держави скопилося 12,5 тис. т непридатних пестицидів. Частина з них — протермінована хімія часів радянського союзу. За її утилізацію відповідає держава. Приблизно 4 тис. т — на балансі бізнесу.

З огляду на те, що кожного року в Україну ввозиться або виробляється близько 100 тис. т пестицидів, то 12,5 тис. т – не така й велика цифра, тим більше, що вони скопилися не за рік. Але це все одно небезпечно.

«За ту частину, яку зберігає бізнес, можна особливо не турбуватися. Я впевнений, що вони зберігаються на спеціалізованих складах, які мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами. Там, де необхідно, вони переупаковуються і зберігаються далі, — розповідає Погорілий. — А от з тими пестицидами, які на балансі держави, інша справа. Дуже багато зберігається просто на відкритому повітрі. Вони забруднюють воду, ґрунт, люди через це хворіють».

Нагадаємо, до 2015 року Україна вивозила на знищення непридатні пестициди до Німеччини, Польщі, Франції та Великобританії. За даними Європейської бізнес асоціації, загальні витрати на утилізацію в ЄС складають близько 2 тис. євро за тонну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.