Україна за січень-жовтень 2017 р. наростила імпорт більшості видів спеціальних добрив. Такими даними в ефірі AgroFM поділилася Ірина Євсевська, аналітик ІА «Інфоіндустрія».

Що стосується простих солей, то, наприклад, імпорт сульфату магнію за 10 місяців перевищив показник минулого року на 5 тис. тон.

Імпорт кальцієвої селітри рік до року зріс на 60%. По калієвій селітрі динаміка зворотна: за січень-жовтень імпорт зменшився на 500 т порівняно з аналогічним періодом 2017-го.

Також тенденція до зменшення спостерігається в імпорті магнієвої селітри — на 27%.

Імпорт монокалійфосфату залишився на торішньому рівні. Натомість імпорт сульфату калію збільшився майже на 40%.

Найбільше зростання спостерігалося в імпорті моноамонійфосфату. Даний показник збільшився в 4 рази і перевищив 2 тис. т.

По імпорту водорозчинних листових добрив також спостерігається тенденція до зростання. Обсяг закордонних постачань по даній групі зріс на 8%, і склав майже 2 тис. т.  В імпорті даної групи останні декілька місяців переважають добрива в твердому стані, рідких майже не ввозиться.

Тенденція до зростання об’ємів імпорту спостерігається і на ринкові ґрунтових спеціальних добрив з мікроелементами. Даний показник збільшився в 2 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2017 р. та становить 360 тис. т.

Серед компаній-виробників добрив даної групи лідерами являються норвезька Yara, польські компанії Siarkopol та Luvena, а також литовська Arvi Fertis.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.