У сезоні 2018/19 Бразилія знизить експорт кукурудзи з 31 млн т, які давав більш ранній прогноз, до 20 млн т, повідомляє “УкрАгроКонсалт”.

Причини: активний експорт сої, маленька пропозиція кукурудзи і велика конкуренція зерна з причорноморських країн.

Зменшення бразильських поставок в грудні-січні дає шанс для експортного ривка Україні і США. Головний покупець кукурудзи з Бразилії — Іран. Ця країна вже скорочує імпорт з Південної Америки, вважаючи за краще більш дешеве причорноморське зерно.

Причому закупівлі зерна іранці нарощують: за 10 місяців 2018-го вони імпортували 5,2 млн т кукурудзи, тоді як за весь минулий — 4,8 млн т.

США вивезли кукурудзи на 13,4% більше, ніж минулого року. Тільки за останній тиждень обсяг експорту збільшився на 32% — до 1,1 млн т, і це на 73,7 % більше, ніж у той же період 2017-го. Штатівське зерно сьогодні дешевше за бразильське, а, значить, більш ходове.

США зібрали кукурудзу вже на 95% площ, так само, як і Україна. Урожай в Америці прогнозується в обсязі 370 млн т. В Україні — 33 млн т. Однак тут закінчити прибирання заважає снігопад.

Експорт кукурудзи з України вище, ніж в минулому сезоні, хоча за останній тиждень він впав майже на 40% — до 341 тис. т. Щоб вийти на прогнозований рівень експорту в 25-27 млн т, Україна повинна щотижня поставляти на зовнішні ринки 500-600 тис т.

Після запровадження військового стану в країні внутрішні закупівельні ціни в порту на кукурудзу піднялися на 1-2 $ за тонну — до 151-152 $/т. на FOB ціни залишилися на рівні 163 $/т, а ціни пропозиції зросли до 166-168 $/т.

Крім того, за прогнозами аналітиків, через складну ситуацію в Керченській протоці подорожчає фрахт у напрямку азовських портів, що може знизити ціни на кукурудзу в цьому регіоні.

Воєнний стан не повинен позначитися на роботі терміналів, вважають аналітики, і темпи відвантажень мають зберегтися.

Раніше ми публікували прогноз, згідно з яким в цьому сезоні китайські компанії імпортують близько 5 млн т кукурудзи, левова частка якої буде українського походження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.