У регіональній структурі продажів найбільше вина в Україні споживають кияни. За даними офіційної статистики, за 6 місяців 2018 р. вони купили цього напою більш ніж на мільярд гривень. У Київській області випили вина ще на суму 265 млн грн.

Наступними в рейтингу з продажу вин знаходяться Дніпропетровська область (299,8 млн грн), Харківська (243,3 млн грн) і Львівська області (233,9 млн грн), ділиться Ганна Горкун, генеральний директор «Інкерман Україна».

Фактично споживання напою залежить від двох основних факторів: рівня населеності окремого регіону і сезонності. Наприклад, в літній і зимовий період українці купують більше вина там, куди їдуть відпочивати.

Горкун зазначає, що в цілому по Україні продажі виноградного вина демонструють зростання. За перше півріччя 2018 р. его продано на 3,23 млрд грн, або на 12% більше, ніж аналогічний показник в 2017 р.

«Однак статистика продаж в національних роздрібних мережах свідчить про те, що основний приріст споживання відбувається завдяки зростанню реалізації імпортних вин низького цінового сегмента. При цьому обсяг продажів українського вина майже не змінюється кілька років поспіль», — цитує Горкун «Інтерфакс-Україна».

Тобто головним параметром служить саме ціна, а не якісні характеристики. І українським виробникам стає складно переконати покупця взяти вино за 130 грн, навіть якщо воно краще за якістю, нарікає топ-менеджер.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що український парламент прирівняв ставку акцизу на плодово-ягідні вина до виноградних — до 0,01 грн/л.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...