Павловнія, яку виростили в УкрНДІПВТ ім. Леоніда Погорілого в селі Дослідницьке Київської області, досягла 5 м у висоту і 12 см в діаметрі, повідомляє «Агробізнес сьогодні».

Драконове, адамове або алюмінієве дерево або «нафтова свердловина», павловнія, що отримала цю назву від голландської королеви Анни Павлівни, здатна виростати до 5 м в рік, а його деревина використовується у виробництві біопалива, меблів, столяки, яхт, музичних інструментів.

1 га павловнії за 5-6 років дає до 400 куб. м сировини, ціна якого складає в середньому $100 за 1 куб. м.

Однак дерево погано переносить морози, адже його батьківщина – Китай. У перший же рік павловнія може обмерзнути, тому напередодні зими її зрізають під корінь. Дерево тут же дає нові пагони, які наступного літа можуть вирости до 5 м у висоту.

Павловнія постійно дає нові ростки після вирубки і при цьому щадить родючий шар землі, невибаглива і не потребує частого поливу, якщо грунт не надто піщана. Термін життя одного дерева — 70-100 років.

Крім промислового у павловнії є і декоративне застосування: широке листя рослини дозволяє використовувати його для озеленення. Крім того вона — хороший медонос. З 1 га його квіти дають 700 кг меду.

Як ми писали раніше, на Тернопільщині українсько-норвезька “Біоенергетична ферма” взялася за вирощування павлівнії на біопаливо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.