Ammi Selitra 1 696x538

Після введення Кабміном антидемпінгових мит на російську продукцію, в Україні почали з’являтися низькоякісні мінеральні добрива з Узбекистану, Казахстану та Білорусі. Учасники ринку запевняють, що таким чином до нас надходить не що інше, як «замаскована» продукція російських виробників, передає Agravery.

Зокрема, таку думку висловив Віталій Саблук, заступник директора Інституту аграрної економіки.

В Союзі хіміків додають, що контроль складу імпортованих в Україну добрив не проводиться, тому на внутрішній ринок потрапить продукція низької якості. Останнє тягне за собою зниження врожайності зернових, що підтверджують і самі фермери.

«Сто разів пошкодував, що взяв узбецьку амофоску. Її гранули забили мені всі сошники, бо були нестандартного розміру. Довелося сівалки ремонтувати. І час втратив, і гроші витратив. Потім мені вже знайомий фермер сказав, що я купив російський сурогат, розфасований в Узбекистані», — розповідає Василь Кравчук з Херсонської області.

Мотивом фермера було бажання заощадити, адже такі добрива коштують на 30% дешевше аналогів інших виробників.

До того ж, обсягу вітчизняного виробництва для потреб сільського господарства явно не вистачає. Якщо у 2014 р. частка імпорту в загальному обсязі споживання добрив становила 15%, то цьогоріч – всі 57%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за подібною схемою в Україну потрапляє і російська гречка. Крупа переробляється та фасується на заводах у Казахстані, а вже звідти її як свою вагонами постачають в Україну.

Мало того, можливість підзаробити на подібних гречаних схемах, побачили і українські компанії. Нещодавно одеська “Олис” запустила в Казахстані завод з переробки гречки потужністю 9 тис. т на рік.