Світові запаси соєвих бобів в 2018/2019 році скоротяться на 3 млн т – до 51 млн т, пише Agroportal з посиланням на прогноз аналітиків Міжнародної Зернової Ради (IGC).

Однак, незважаючи на це, запаси все одно перевищать планку сезону 2017/2018 майже на 30%.

Світове виробництво сої очікується в обсязі 367 млн т, або на 8% вище, ніж у минулому сезоні. При цьому світова торгівля соєю показує спад через скорочення імпорту з боку Китаю після початку торгової війни між ним і США.

Незважаючи на здавалося б сприятливий шанс для українських експортерів, вони не можуть збільшити відвантаження сої в Китай. Вона не пройшла сертифікацію, яку потрібно було робити в період вегетаційного дозрівання, пояснюють експерти.

За прогнозом Oil World, до кінця сезону Китай збільшить імпорт всіх рослинних олій на 917 тис. т – майже до 10,5 млн т. Це може відбутися в основному завдяки зростанню закупівель соєвої олії майже вдвічі — з 482 тис. т до 950 тис. т. І стане рекордом минулих п’яти сезонів.

Китай як правило сьогодні збільшує імпорт соєвої олії за рахунок України і Росії.

За даними Oil World, в третій тиждень листопада експорт соєвих бобів з США в КНР впав на 22% — до 1,05 млн т, і це вдвічі менше, ніж в той же період 2017 року.