В період з 2015 по 2017 рік 1 гривня інвестицій, вкладена в аграрне виробництво, приносила у середньому 0,295 грн прибутку до оподаткування. Вкладені кошти окупалися за 3-4 роки, свідчать дослідження Національного інституту аграрної економіки.

Навіть в умовах воєнного конфлікту та економічної нестабільності обсяги капітальних інвестицій в аграрну сферу за останні три роки зросли на 81%, підкреслює Микола Кисіль, провідний науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення інституту.

Проте в 2018 році приріст капіталовкладень почав знижуватися, відзначає аналітик. В умовах підвищених ризиків інвестори вибирають короткі гроші. На 1 грн капітальних інвестицій сьогодні припадає 2,64 грн короткострокових.

«Вони дають швидкий ефект, але не створюють бази для майбутнього розвитку», — попереджає Кисіль.

При цьому іноземні інвестори все менш охоче вкладають в українське агро, не сподіваючись на окупність.  На початок 2018 року інвестиції нерезидентів склали $621 млн, причому 43% їх прийшли з офшорів.

«Інвесторам слід розуміти, що вкладення ними капіталу в аграрні проекти зараз і надалі є вигідною справою, — запевняє Кисіль. — У перспективі їх доцільно поєднувати з інвестиціями в переробку аграрної продукції».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...