23 Uglevoz Walter J Mccarthy Jr 696x522

Порти Маріуполь і Бердянськ можуть бути перекриті для підходу торгових суден, повідомляє «Latifundist» з посиланням на слова Олександра Глущенка, керівника аналітичного сектора платформи «Zernovoz».

Так він прокоментував наслідки введення воєнного стану в Україні після захоплення Росією українських військових кораблів.

«Дії РФ непередбачувані, і прохід Керч-Єнікальським каналом може бути перекритий, — прогнозує він. — Залізничні відправки скоріш за все будуть пріоритетними для вантажів військового призначення, і тут велика ймовірність того, що накопичення в портах партій для торгових суден припиниться».

За його словами, порти Маріуполь і Бердянськ поки працюють в колишньому режимі. Але в разі закриття протоки Росією вантажопотік переорієнтується на Миколаїв і Ольвію.

Ще один наслідок інциденту і близької перспективи воєнного стану: у понеділок вранці на зарубіжних біржових майданчиках впали акції українських компаній, у тому числі аграрних.

Так курс «МХП» на Лондонській фондовій біржі знизився на 0,94% – до $10,5 за акцію. Через 20 хвилин після відкриття в понеділок Варшавської біржі акції “Кернел” на ній впали на 1,44% — до 54, 7 злотих ($14,7) за штуку.

Як ми писали, після початку блокування Росією іноземних суден, що йдуть в українські порти на Азовському морі, вантажопотік в Маріуполь знизився на 10%, а в Бердянськ — на 20%.