Верховна Рада прирівняла плодово-ягідні вина до виноградних і знизила на них акциз до 0,01 грн/л. Такий розмір податку встановлено для неігристих вин міцністю 1,2-15% об’ємних одиниць етилового спирту, повідомив Володимир Печко, голова асоціації «Укрсадвинпром».

«Раніше вони прирівнювалися до лікеро-горілчаної продукції. Через «драконівські законодавчі акти галузь прийшла в збиток», — цитує експерта «Інтерфакс-Україна».

Зараз, вважає Печко, у України є всі шанси відновити виробництво плодово-ягідних вин.

Крім того, разом з останніми правками в Податковий кодекс парламент відніс нових виробників виноробної продукції до 4-ї групи платників єдиного податку, що зменшить податкове навантаження на них.

Печко вважає, що розвиток виробництва плодово-ягідних вин в майбутньому допоможе виробникам фруктів і ягід справлятися з великими врожаями. Як, наприклад, в 2018 р., коли через перевиробництво ціни на яблука впали до 60 коп./ кг, а малину в сезон продавали по 10-12 грн.

Нагадаємо, у бюджеті на 2019 р. Верховна Рада збільшила розмір підтримки галузі садівництва, хмелярства та виноградарства на 100 млн грн, до 400 млн грн.

Раніше AgroDay повідомляв, що в Україні спрощена процедура отримання ліцензій для малих винарень. Очікується, що серед іншого це сприятиме розвитку виробництва теруарних і плодово-ягідних вин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...