Україна потрапила в число країн, які більше за інших сприяють розігріву планети в процесі потепління клімату, пише The Guardian з посиланням на дослідження журналу Nature Communications.

Українське ставлення до навколишнього середовища, способи господарювання та економіка сприяють підвищенню температури на планеті до кінця століття на 5,1 градусів. Водночас, за словами вчених, підвищення її більше, ніж на 1,5 градуси загрожує катастрофічними наслідками.

Україна потрапила в компанію самих розігріваючих клімат економік разом з Росією, Білоруссю, Туреччиною, Китаєм, Канадою, Саудівською Аравією, Аргентиною, ПАР і ще двома десятками країн.

США, Австралія та Бразилія наближають температурний апокаліпсис трохи менш активно: завдяки їх діяльності на Землі стане спекотніше тільки на 4 градуси за Цельсієм.

Серед економічних гігантів найбільш щадні умови має Індія, яка підігріє планету менш, ніж на 2 градуси.

На протилежному кінці графіка знаходяться в основному слаборозвинені країни Африки, де немає великого масового виробництва.

Найбільше наближають Землю до теплового удару Китай і великі експортери енергії, які практично нічого не роблять для обмеження викидів вуглекислого газу.

Паливні лобі в цих країнах настільки сильні, що їх уряди не в силах виконати домовленості щодо кліматичних зобов’язань, зниження викидів, які були укладені три роки тому у Франції і згідно з якими людство не повинне допустити зростання температури більш ніж на 1,5-2 градуси за Цельсієм.

Але і країни з високими викидами від інших сфер виробництва, зокрема сільського господарства, як Україна, не відстають від енергетичних монстрів.

В Європі більш-менш лояльну до навколишнього середовища політику веде тільки Швейцарія, від діяльності якої температура підвищиться лише на 1,6 градуса. Решта країн ЄС, незважаючи на те, що Євросоюз вважається лідером з впровадження альтернативної енергетики, доповзли до позначки в 3 градуси.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.