559cd442 9a17 4249 Bfb0 4af44cc614d4 696x416

В Україні площі посівів, заражених західним кукурудзяним жуком, будуть розширюватися, повідомляє AgroTimes з посиланням на публікацію в журналі «The Ukrainian Farmer».

Такий прогноз роблять фахівці Госпродпотребслужбы. На думку експертів, жуку допомагають розмножуватися відразу кілька факторів.

По-перше, безконтрольне вирощування кукурудзи в монокультурі — не дотримується сівозміна. Другою причиною аналітики назвали заборону на перевірки Держпродспоживслужбою виробників протягом останніх чотирьох років.

Крім того, на українському ринку і в арсеналі аграріїв недостатньо видів інсектицидів для знищення яєць і личинок. Поширенню жука сприяють і потепління клімату, а також перевезення забрудненої грунтообробної техніки.

Нарешті, далеко не всі сільгоспвиробники, та й інші українці знають про небезпеку поширення карантинних організмів.

На багатьох площах в країні у зв’язку з поширенням жука введено карантин. Вперше комаха, чия батьківщина — Півнична Америка, з’явилась в 2001 році в Закарпатті, через п’ять років — у Львівській, ще через рік в Івано-Франківській, і в 2008-му — в Тернопільській області.

Ареал щороку зростає, і на сьогодні жук захопив вже 12 областей України. За 17 років експансії він розширив свою територію з 2,7 тис. га до 107,9 тис. га.