Експорт української малини в 2018 р. провалився. Через перевиробництво ціни на ягоду були рекордно низькими, а зусилля з просування свіжого та замороженого товару на нові ринки — недостатніми. До такого висновку прийшли аналітики east-fruit.

У липні-вересні 2018 р. порівняно з аналогічним періодом 2018-го експорт малини впав на 6%, до 876 тис. т. На цьому обсязі вітчизняні компанії заробили $667 тис.

96% експорту свіжої малини, як і раніше, припало на Польщу. Решту купила Румунія.

Також незначні обсяги ягід завдяки теплій погоді вдалося експортувати в жовтні.

Експерти зазначають, що все куплене Польщею пішло не на свіжий ринок, а на заморозку. Хоча на свіжому ринку — зовсім інші перспективи і заробітки.

Українські компанії вели переговори з Канадою, Сінгапуром, США і навіть низкою країн ЄС про постачання ягід для свіжого ринку. Проте така торгівля вимагає значно більших зусиль у сфері маркетингу, упаковки, а також зміни підходів до самого виробництва.

Поряд з цим навіть розвиток сегменту переробки в Україні проходить недостатньо активно. Хоча заморожувачі стали якраз тими, кому вдалося цього року хоч щось заробити на малині. У той час як виробники продавали якісну малину по 7-11 грн/кг, не покриваючи і витрат на виробництво, експортна ціна у заморожувачів малини не знизилася. Більш того, у них був хороший вибір ягоди високої якості.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українські експортери малини можуть зайняти четверте місце в світі.