Державна підтримка агросектору в 2019 році складе 5,9 млрд грн, хоча передбачалося на 1 млрд грн більше. Відповідний проект бюджету підтримала Верховна Рада.

Як повідомляє Український клуб аграрного бізнесу, мільярд гривень порівну «відмінусували» від програми підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільгосппродукції (на яку раніше передбачалося 4 млрд грн) та фінансової програми підтримки сільгоспвиробників (на неї планували виділити 1,4 млрд грн). Кошти будуть перенаправлені в Державний фонд регіонального розвитку.

Цей факт підтвердила і міністр фінансів Оксана Макарова, пише «Інтерфакс-Україна».

«Одна зі змін, яку зробив вчора парламент — перенаправив 1 млрд грн з агропрограм до Фонду регіонального розвитку. Ми хочемо максимально залучати комерційну банківську інфраструктуру на надання дотацій за аграрним програмами, щоб банки виступили нашими агентами, а не чиновники обирали, кому надавати дотації», — зазначила Макарова сьогодні на брифінгу.

Водночас підтримка розвитку садівництва, хмелярства, виноградарства збільшилася на 100 млн грн, до 400 млн грн.

Також розширено програму підтримки тваринництва за рахунок підприємств, які займаються зберіганням та переробкою с/г продукції та аквакультурою.

А ще, до переліку вітчизняної техніки, яка підпадає під програму компенсації вартості додалися вагони-зерновози та об’єкти, пов’язані з біоенергетикою.

До речі, рівень використання коштів з аграрного бюджету на 2018 р. поки не можна назвати високим. Станом на 16 листопада використано лише 35,8% або 2,3 млрд грн. З них на здешевлення кредитів — 29,7 млн грн, підтримку фермерських господарств – 22,9 млн грн, підтримку тваринництва – 1,7 млрд грн, компенсацію придбання сільгосптехніки – 420,3 млн грн, садівництво – 101 млн грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.