Prozorro

Система ProZorro починає аукціони з продажу землі, повідомляє «Дело» з посиланням на слова Максима Нефьодова, першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі.

Перші лоти у вигляді прав на оренду земельних ділянок з’являться в листопаді в рамках спільного пілотного проекту ДП “Прозорро.Продажі” і Госгеокадастра. Потім пройдуть перші прозорі електронні торги.

“Ми робимо ще один крок до переведення земельних аукціонів в онлайн”, — сказав Олександр Колотилін, в. о. голови Держгеокадастру.

Запуск аукціонів вони готували кілька місяців. Проаналізувавши Кодекс законів про землю, «Прозорро» і Геокадастр з’ясували, що швидко змінити процедуру земельного аукціону не вдасться.

За словами Олексія Соболєва, в. о. директора ДП “Прозорро.Продажі”, вони вирішили піти складним, але правовим шляхом — буква в букву з законом. Сьогодні команда вже завершила розробку мінімально життєздатного продукту (minimum viable product, MVP).

Це лише початковий етап роботи із земельними аукціонами. Їх засновники тестують майданчики, заводять перші лоти. “Це величезний блок IT-робіт”, — підсумовує Соболєв.

Як ми писали раніше, вартість сільгоспземлі на аукціонах розганяють до $1000 за гектар.