ЄС продовжить нарощувати імпорт яловичини, повідомляє «УкрАгроКонсалт» з посиланням на інформацію Асоціації тваринників Австралії (MLA).

У 2017 році по споживанню яловичини ЄС поступився лише США, з’ївши трохи менше 8 млн т., що можна порівняти з Китаєм і Бразилією.

При цьому попит на яловичину в ЄС перевищує обсяг внутрішнього виробництва. До 2030 року, за оцінками Європейської Комісії, ЄС буде потрібно 353 тис. т імпортної яловичини, щоб покрити внутрішній дефіцит.

16% всієї споживаної яловичини в Євросоюзі припадають на Великобританію. На душу населення британці з’їдають 17.9 кг в рік. За ними слідують французи, німці та італійці.
Причому Британія є найбільшим ринком збуту яловичини для Австралії, а її можливий вихід з ЄС зробить для австралійців постачання туди м’яса ще більш привабливою.

Австралія і ЄС зараз готуються до угоди про вільну торгівлю (FTA). Результат цих переговорів буде основним фактором, що визначає перспективи Австралії на ринку яловичини в Європі.

За останній рік країна Південної півкулі продала в Європу майже 17,8 тис. т яловичини, з яких 98% — охолоджене м’ясо і 2% — заморожене.