40b238798a689f91af832760057199cc 696x391

Азовське море залишилося практично без риби і ситуація тільки погіршується. Про це в ефірі AgroFM розповіла Олена Сидоренко, директор НДІ «Держводекологія», професор Київського національного торговельно-економічного університету.

«Із дикої морської риби Україна має в основному свій бичок. Але і з ним катастрофа. Як і з Азовським морем, — говорить вона. — Під контролем Держрибагентства там проводяться псевдонаукові лови. Виловлюється навіть малорозмірний бичок».

Хоча вилов малорозмірної риби заборонений на законодавчому рівні. «Якщо ви зловили такий бичок, то маєте зміститися на милю для подальшого лову. На практиці трюми забиваються малорозмірним, і лише потім судно переїжджає на нове місце», — розповідає Сидоренко.

Вона згадує, що раніше Азовське море мало потужну кормову базу, там були величезні запаси риби, в тому числі, осетрових. Але осетрових давно знищили. І з огляду на те, що квоти на вилов  продовжують роздавати, на черзі — бичок.

Рибопереробні заводи, які знаходяться поруч, відчувають гострий брак сировини. Аби завантажити свої потужності, вони починають розводити для себе кларієвого сома в бочках або іншу рибу.

Зазначимо, за розрахунками фахівців, Азовське море ще може відносити свій потенціал. Для цього потрібно заборонити вилов риби не менш ніж на 5 років.

За даними Державного агентства рибного господарства, за перше півріччя 2018 р. вилов всіх водних біоресурсів в Азовському морі порівняно з аналогічним періодом минулого року скоротився вдвічі і склав 5,6 тис. т.