В Україні розширили коло осіб, які можуть отримати бюджетну компенсації при купівлі насіння вітчизняної селекції. Про це з посиланням на зміни до постанови Кабміну № 911, інформує Держпродспоживслужба.

Тепер допомога може надаватися фермерському господарству, а також сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу молочного, м’ясного, плодовоягідного, овочевого або заготівельного напрямків.

Оновився і перелік документів, які необхідно надати для участі в державній програмі при купівлі насіння у посередників. Це оригінали документів щодо якості посівного матеріалу: атестат на насіння (на базове насіння), свідоцтво на насіння (якщо воно сертифіковане) або свідоцтво на гібрид (для насіння першого покоління гібридів).

При цьому збільшено граничну суму дотації — з 30 тис. грн до 60 тис. грн (без урахування ПДВ).

Також знято обмеження щодо розміру земельної ділянки потенційного отримувача компенсації —фермерського господарства. І послаблено обмеження щодо розміру його річного чистого доходу. Тепер воно становить 20 млн грн замість 15 млн грн.

Нагадаємо, через низький рівень використання коштів, передбачених по основним програмам підтримки агросектору на 2018 рік, уряд активно шукає альтернативні можливості їх освоєння.

Наприклад, раніше повідомлялось про збільшення компенсації по агрокредитам — у 6 разів (за рахунок скорочення компенсацій на купівлю сільгосптехніки). А частину невикористаних коштів на садівництво пропонують спрямувати на часткову компенсацію будівництва холодильників для зберігання фруктів власного виробництва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.