Найближчої неділі Швейцарія проведе референдум, на якому вирішитися питання, чи субсидувати фермерів, які не спилюють роги своїм коровам, передає .

Ініціатором референдуму став фермер Армін Каполь, який разом зі своєю дружиною володіє досить великим (за місцевими мірками) фермерським господарством у віддаленому гірському регіоні кантону Юра.

Всю худобу Каполь, як і задумано природою, залишає з рогами. Але так мало хто робить. Приблизно 90% телят і козенят після народження піддаються операції, в ході якої у них випалюються коріння рогів. Звучить як безглуздий садизм, хоча насправді це не так.

По-перше, операція безболісна. Крім того, в ній криється економічний підтекст. Справа в тому, що безрогих корів в одному приміщенні можна розмістити більше, ніж корів з рогами. Для рогатих тварин потрібно багато місця, щоб вони не ранили один одного.

Однак Каполь вважає, що безрогі корови зовсім втрачають свій вигляд. Та й роги їм потрібні для того, щоб вчасно навчатися відповідній соціальній поведінці.

Нарешті, позбавляючи корів їх головної прикраси, фермери спотворюють один з найвідоміших у світі швейцарських символів, каже Каполь. Адже в туристичних проспектах і рекламних кампаніях завжди зображені саме рогаті корови.

За те, щоб коровам залишати роги, фермер бореться ще з 2010 року. Він писав відкриті листи в Федеральне відомство у справах сільського господарства, звертався до прем’єр-міністра, писав петиції, але до недавнього часу Каполю нічого не вдавалося.

Хоча він вважав цілком обґрунтованим платити фермерам по франку в день за кожну рогату корову і по 20 сантимів в день — на козу, пише swissinfo.

У 2014 р. Каполь вирішив висунути свою пропозицію як законодавчу ініціативу. Для цього йому довелося зібрати 100 тис. франків, половина з яких – з його пенсійного рахунку і рахунку дружини, інша половина – благодійність. А ще – десятки тисяч підписів, які допомогли винести питання на народний референдум.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...