Саудівська Аравія зняла заборону на імпорт з України живої великої та дрібної рогатої худоби для забою і розведення. Відповідну ноту від посольства Королівства в Україні отримала Держпродспоживслужба.

Таке рішення Саудівська Аравія прийняла за результатами технічної місії, яка раніше перевіряла українську систему держаного контролю за вирощуванням худоби.

Після перевірок інспектори прийшли до висновку, що санітарні норми в Україні відповідають вимогам Міжнародного епізоотичного бюро, а також вимогам їх країни.

Місія тривала в Україні ще на початку вересня. Тоді Саудівська делегація відвідала господарства з утримання великої рогатої худоби на Сумщині, дрібної – в Одеській області та проінспектувала, як відбувається експорт в порту Миколаєва.

Нагадаємо, Україна вела перемовини щодо експорту яловичини до Саудівської Аравії ще з минулого року.

Досі вітчизняні підприємства постачали туди лише м’ясо та субпродукти свіжої птиці. Натомість географія експорту української яловичини дуже обмежена, і представлена переважно країнами СНД, куди спрямовується 80% м’яса.

Живу ВРХ, за даними митної статистики, Україна здебільшого експортує до Лівану, Йорданії та Азербайджану. Вівці та кози постачаються до Туреччини, і лише незначні партії до Грузії та Лівану.

Тож Саудівська Аравія може стати непоганим шансом розширення ринків збуту. Тим паче, що країна нині активно шукає постачальників. Наприклад, раніше вона домовилась про постачання червоного м’яса з Румунії, а також зняла заборону на імпорт російського м’яса.