631fcca902b19a1c0f46d7ebbc156b26 696x510

Узбекистан починає відбирати шматки ринку фруктів і волоських горіхів в України, Молдови, Туреччини та інших країн, пише на своїй сторінці Facebook економіст FAO Андрій Ярмак. «Я давно попереджав про розвиток Узбекистану, — говорить він, — І це тільки початок».

Через 10 років ця країна буде в топі світових експортерів по дуже багатьох позиціях, впевнений Ярмак, вона і зараз вже там. «Роки через три ми побачимо їх свіжі фрукти і в Південно-Східній Азії і навіть в ЄС, — прогнозує експерт. — Вони вже потроху туди надходять, але дійсно відчуємо ми це за кілька років».

Цей ривок став можливий у тому числі завдяки істотному зростанню поставок в Росію. За даними EastFruit, у вересні Узбекистан збільшив експорт фруктів в РФ на 15% порівняно з тим же місяцем 2017 року, заробивши $16,6 млн.

Головні статті узбецького фруктового експорту в Росію: свіжий столовий виноград ($10,6 млн.), персики і нектарини ($3,3 млн). Причому останніх ця країна поставила у вересні на 53% більше, ніж того ж місяця 2017 року.

Поставки родзинок в РФ зросли вдвічі, ядер волоських горіхів — в 2,6 рази, чорносливу — в сім разів.

“В Узбекистані є шалене бажання розвивати експорт не тільки в РФ і вони це роблять, — резюмує Ярмак. — Думаю в інших регіонах у них перспективи ще кращі”.

Як ми повідомляли, Узбекистан по дешевизні горіхів побив навіть Молдову — в середньому він продає їх менше $4/кг. Ця середньоазійська країна щосили розвиває їх виробництво та експорт.