Pig 546307 1280 696x478

Чи не єдиним шансом для реалізації експортного потенціалу українського свинарства може стати Китай. Таку думку в своєму блозі на PigUA.info висловив Євген Шатохін, експерт з виробництва та переробки продукції тваринництва.

Він зазначає, що до 2050 року кількість людей на планеті зросте на 38%, до 9,6 млрд чоловік. Їм потрібно буде чимось харчуватися. В тому числі, м’ясом.

Приблизно 60% населення світу вже до 2030 р. проживатиме в Азіатсько-тихоокеанському регіоні. І більшість із них матимуть середній рівень достатку.

«Тому відповідь на питання м’ясників «Куди далі рухатися?» проста: до найбільшого споживача у світі — Китаю, де свинина була й залишиться основним джерелом тваринного білка», — говорить Шатохін.

За його словами, зараз Україна обхідними шляхами (через В’єтнам та Гонконг) продає на китайський ринок свинячі п’ятачки, хвости та ратички. Але ніхто не дає гарантій, що так продовжиться через рік-два, тому варто потурбуватися про офіційний доступ на цей ринок. Тим паче, що у Китаї зафіксували перші випадки африканської чуми свиней, і це може істотно підвищити шанси України на доступ до китайського м’ясного ринку.

Шатохін згадує, що раніше саме епізоотичний фактор не давав Україні налагодити експорт свинини до Китаю. Нині всі знаходяться в однакових умовах.

Особливо експорт до Китаю має зацікавити операторів, які інвестують в інтеграцію вирощування свиней із забоєм та переробкою. На внутрішньому ринку їх заробітки від продажу охолодженої, замороженої чи готової свинини будуть неспівставно нижчими, підсумував фахівець.