В Україні почали просідати ціни на капусту. Навіть у столичних супермаркетах цінники не піднімалися вище 4,5-5 грн/кг, а оптові партії продавали і по 3 грн, пише agroportal.

Цю тенденцію підтверджують і експерти ринку. Правда цінники вказують більш високі — до 5,5-6 грн/кг за найякіснішу капусту при гуртових закупівлях. За спостереженнями Тетяни Гетьман, аналітика плодоовочевого ринку, тільки за минулий тиждень ціни на капусту втратили 5%. Про це вона розповіла в ефірі радіо AgroFM.

Раніше також спостерігалося зниження — майже на 11,4%.

Сподіватися на більш прийнятну ціну можна вже в січні-лютому. Крім сезонного подорожчання на той час виробники зможуть розраховувати на експорт. Наприклад, в Євросоюз, де більшість країн цього року постраждали від посухи.

При цьому наголошується, що якісні показники української капусти досить високі, щоб задовольнити потреби європейських покупців.

Зацікавленість в імпорті останні кілька років проявляє і Білорусь. Там цінники вже зараз досягають 9-9,6 грн/кг, що робить білоруський ринок все привабливішим для українських експортерів.

Нагадаємо, раніше AgroDay повідомляв, що незабаром до імпорту капусти з України планує приступити Польща.

Причиною став різкий стрибок цін на місцеву капусту в країні. Зараз вони в 3,5 рази вищі, ніж роком раніше. Для переробників ціна варіюється в межах 0,16-0,21 €/кг, на свіжому ринку – 0,21-0,30 €/кг. Це є рекордом для Польщі за останні 10 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.