Високий рівень цін на сливу в Україні провокує імпорт для задоволення потреби внутрішнього ринку.

У тій же Молдові оптові ціни на сливу зараз в 8-10 разів нижчі, ніж в Україні, і в середньому становлять $0,24 за кілограм. А запаси в холодильниках там досить великі, пише east-fruit.

Набагато дешевше, ніж в Україні, продають кісточкові в Грузії і Таджикистані-по $0,55 за кг і $0,37 за кг відповідно. Навіть в Росії ціни на сливу, в основному імпортну, зараз становлять $1,29, зазначають аналітики.

В Україні ціни на сливу тільки за останній тиждень зросли вдвічі, до $2,0/кг. Хоча в період збору попит на цей продукт був невисоким. Поставки в Євросоюз теж виявилися набагато нижчими, ніж прогнозували виробники.

Високі ціни на сливу в Україні фахівці пояснюють недосконалістю технологій зберігання. Її розміщують в холодильник тільки для охолодження, не закладаючи на тривалий час.

Для порівняння, в Молдові садівники давно освоїли технології тривалого зберігання врожаю, тому у них можливостей заробити поза сезоном набагато більше.

Нагадаємо, минулого року українські виробники поставили на зовнішні ринки рекордний обсяг злив – на $6 млн грн, що в 7,7 разів більше, ніж у 2016 році.

Раніше повідомлялося, що, незважаючи на значне зниження ціни на українську сливу, вона в порівнянні з польською влітку продавалася на 10-20% дорожче.