Близько 50% лікеро-горілчаного українського ринку знаходяться в тіні з-за проблем з легальним обігом спирту, пише «БізнесЦензор». У зв’язку з цим видання представило кінцевих бенефіціарів найбільших виробників міцного алкоголю в країні.

 

«Баядера Груп»

Торгові марки: “Козацька Рада”, “Хлібний Дар”, “Хлібна половинка”, “Француз”, Real Rum, Genuine Gin, “Таємниця Сміли”, “Перепілка”.

Власник: Наталія Бондарева. Спочатку вона очолювала фінансовий і юридичний напрямки “Баядери”, яку заснувала її сестра-Нечитайло-Ріджок Ольга. Після смерті сестри в 2012 році Наталія очолила компанію.

Племінник Наталії — Святослав Нечитайло контролює мережу супермаркетів “ЕКО-Маркет”.

 

Global Spirits

Торгові марки: “Хортиця”, “Мороша”, “Медовуха”, “Первак”, «Blagoff», «Шустов», “Десна”.

Власник: Євген Черняк.

Раніше ми повідомляли, Черняк стартував виробництво горілки у Білорусі, також виявлені відомості, які підтверджують його комерційну діяльність в Росії.

 

Nemiroff Vodka Ltd.

Торгові марки: Nemiroff, Lex, “Немирівська”.

Власник: компанія “Немірофф Інтеллектьюал Проперті істеблішмент”, зареєстрована в Ліхтенштейні. З 2017 року 100% акцій компанії Немірофф горілка Лтд володіють Яків Грибов і Анатолій Кіпіш. Раніше акціонерами Немірофф горілка Лтд. були Грибов, його сестра Белла Фінкельштейн, Анатолій і Віктор кіпіш і Степан Глусь.

Грибов також є засновником компанії “Зернотрейд”, співвласником Житомирського заводу “Обербетон”. Кіпіш – людина не публічна. Раніше він розвивав бізнес з виробництва пластикової тари. Але в 2010-му з’ясувалося, що компанія заборгувала банкам мільйони доларів за кредитами. Після того, як банки відмовили в реструктуризації бізнесменові, він переоформив майно компанії в офшор.

 

Eastern Beverage Trading Украина

Торгові марки: “Наша марка”, “Коктебель”, «Medoff», «Арктика», “На березових бруньках”, “Хуторок”, «Мерная».

Власник: Східна компанія з виробництва напоїв, яка належить британському фінансисту Нілу Сміту. Бенефіціаром торгівлі напоями компанії є Кравчуновський Олег, а східні напої торгівлі-Микола Дворак.

 

Olymp Alcohol Company

Торгові марки: Prime, Idea, “Істинна”, “Др.Житник”, “Бальзам Мольфара”, Vdala.

Власник: Павло Климець. В минулому – депутат ВР 5 та 6 скликань, очолював підкомітет з питань регулювання ринків алкоголю і тютюну, був членом комітету ВР з питань АПК і земельної політики. У 2013 обіймав посаду заступника голови правління Державної продовольчо-зернової корпорації”.

 

Ужгородський коньячний завод

Торгові марки: “Тиса”, “Ужгород”, “Карпати”, “Закарпатський”, “П’ять зірок”, “Три зірки”, “Бескиди”, “Невицький замок”.

 Власник: підприємство знаходиться в стані закриття. Директор заводу-Володимир Гісем. Він же контролює і завод. Також йому належать 57,93% акцій Комінвестбанку, головний офіс якого знаходиться в Ужгороді.

 

«Корпорація Логос»

Торгові марки: “Таврія”, “Борисфен”, Жатон, “Георгіївський”, “Кримський резерв”, “Каховський”, Cave de Askaniac.

Власник: компанія “Дім марочних коньяків “Таврія”, 94% акцій якої у власності у кіпрської Gonikios вайн. Засновником корпорації є дніпровський бізнесмен Валерій Шамотій. Також він володіє комплексом “Бартоломео”,” цунамі “і ТЦ” Вавилон ” в Дніпрі.

У 2005 році Шамотій заснував “Перший національний виноробний холдинг” (ПНВХ), керівником якого є досі.

 

«Шабо»

Торгові марки: Grand Reserve, Vaja Grand Cru, Shabo, Hello Exclusive Vodka, “Шабський”.

Власник: Бела Чолікідзе і Елдар Іукурідзе.

Компанія “Шабо” фінансувала фонд “На блого Одеси”, який забезпечував діяльність команди екс-голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі.

 

«Петрус-Алко»

Торгові марки: «Статус», “Златогор”, “Зубрівка”, “Горілочка”, “Чекушка”, “Давній рецепт”, “Зелені пагорби”, “Стигла”.

Власники: Олена та Микола Петренко, Людмила Русаліна.

У групу компаній також входить Петрус “Петрус-Кондитер”, де виготовляється продукція під торговими марками “Домашнє Свято” і “Перепілка”.

Людмилі Русаліній та Миколі Петренку також належить компанія “Фармінвест”.

 

«Алеф-Віналь»

Торгові марки: “Жан-Жак”, Кogan, Klinkov, Helsinki, Green Day, Мarlin.

Власник: Дніпровська корпорація “Алеф” Вадима Єрмолаєва та Станіслава Віленського. Корпорації також належить “Алеф-Віналь-Крим”.

У корпорації “Алеф” також входять: “Торговий Дім “Агроальянс” (дистрибуція агротехніки), “Агроком” і “Укрсельхозпром”, мають 35 тис. га землі і “Агроперспектива 2008”, яка займається зберіганням та реалізацією сільгосппродукції.

У 2017 році “Агроальянс” придбав частку восьми аграрних підприємств швейцарського трейдера Glencore по.

 

Житомирський лікеро-горілчаний завод

Торгові марки: “Президентський стандарт”, “Стандарт Житомирський”, “Старий Житомир”, “Чуднів”, “Житомирська”, “Бурштинова”.

Власник: єдине державне підприємство лікеро-горілчаної промисловості, не винятком концерну “Укрспирт”, яке підконтрольне Держуправлінню справами президента.

 

Львівський лікеро-горілчаний завод

Торгові марки: “Вожак”, “Володар”, “Галицька”, “Лемберг”, “Львівська горілка”, “Московська особлива”, “Перфект”, “Столична”, “Українська оригінальна”, “Святкова”, «Перлова», “Чиста”, “Золото Карпат”, “Чемпіон”, “Дністер”, “Старий ринок”.

Власник: мажоритарний акціонер Іван Охабський і 34 міноритарних акціонера. Також завод випускає оцет Cetto.

 

 

«Харчовик»

Торгові марки: Bolgrad.

Власники: Ігор Маркушевський та Ігор Низовский.

 

Дистилерія ” Галіція”

Торгові марки: “Грінвіч”, “Бучач”, “Песаховка Лехаім”, Renuage, Alt Lemberg.

Власник: британська компанія William Grant & Sons Independent Family Distillers (W&S Distillery Limited). W&S виробляє продукцію під марками Glenfiddich, Grant’s, Clans MacGregor, O.V.D., Tullamore D.E.W.