Білорусь експортує з Криму сільськогосподарську продукцію та продукцію для залізниці в в обхід санкцій, пише Belsat з посиланням на слова Бориса Бабіна, постійного представника президента України в Криму, чий офіс знаходиться в Херсоні.

 «За офіційними даними, Білорусь — основний експортно-імпортний партнер окупованого Криму», — стверджує він.

За його словами, багато товарів йдуть безпосередньо. За це підприємці з Білорусі потраплять до списку санкцій України, обіцяє Бабин, і їх швидше за все чекає кримінальне переслідування.

З іншого боку, і в Крим йдуть білоруські товари, правда, вже не безпосередньо. «Рідко знайдеться такий «самогубець», який підпише прямий контракт з Севастополем, — зазначає Бабін. — Товари йдуть на російську фірму, а білоруський постачальник вмиває руки. Мовляв, я комерсант, я не знаю, куди пішов товар, я продавав в Ростов і нічого не порушив».

За його даними, серед внутрішніх імпортерів, які везуть вантажі в Білорусь з анексованого Криму, є білоруські державні підприємства. Наприклад, «Білоруська залізниця», яка купує на півострові шляхові стрілки.

Бабин також розповідає, що білоруські лікеро-горілчані підприємства беруть участь у кримських виставках.

У зв’язку з цими фактами Київ збирається застосувати санкції по відношенню до Мінська. «Мова йде про санкції не тільки України, але і США, і Євросоюз», – додає Бабін. Санкційний список, за його словами, постійно оновлюється, і зараз в ньому близько тисячі позицій. Білоруських серед них – близько 100.

Як ми писали раніше, влада Білорусі заарештувала 32-річного українця, який організував незаконний експорт плодоовочевої продукції в Росію, заборонений економічними санкціями проти РФ.