В Україні виник дефіцит помідорів, пише Українська плодоовочева асоціація з посиланням на думку оптових покупців.

Брак томатів на ринку аналітики пояснюють періодом міжсезоння на українських комбінатах. Більшість з них закінчили продаж помідорів поточного сезону, лише деякі господарства ще розпродають останні партії з теплиць.

Однак компенсувати цей по суті щорічний дефіцит місцевих помідорів турецькими, як це зазвичай буває, закупівельникам поки не вдається. Цього разу імпорт з цієї країни нестабільний і обсяги йдуть маленькі.

Брак овоча відразу спровокував різкий стрибок цін. Сьогодні залишкові партії продаються оптом по 35-38 грн/кг, а ціни на некондиційні томати починаються від 24 грн/кг. І лише за останній тиждень українські помідори подорожчали майже на 20%.

Причому, на другу половину листопада в порівнянні з тим же моментом 2017-го ціни піднялися на 40%. Правда, вже з наступного тижня гравці ринку очікують зростання турецького імпорту, а значить ринок томатів стабілізується.

Як ми писали раніше, Іспанія скоротила поставки помідорів через сильні дощі і снігопади. В результаті виник їх дефіцит на європейському ринку, і це призведе до неминучого подорожчання томатів і в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.