Близько 46% всіх агропідприємств, які займаються соціальним сільським господарством в Італії, є кооперативами. І вони відіграють відчутну економічну роль в країні, крім соціальної, повідомляє Coop News.

Члени цих кооперативів — вразливі верстви населення: колишні злочинці, люди з обмеженими можливостями і ті, що мають проблеми з наркотиками і психікою, біженці.

Соціальні агрокооперативи часто розташовані на колишніх землях мафії і дають робочі місця людям, що живуть на них. Саме такий кооператив — Cooperativa Lavoratori Uniti — був створений першим в Італії і Європі в 1972 році.

«Соціальні кооперативи ораганічно вписуються в економічну модель Італії та інших країн, — говорить депутат Європарламенту Олена Джентіле. — Працівники, які займаються соціальним сільським господарством, часто більш здорові і здатні поставляти високоякісну продукцію на ринок».

Приклади соціального сільського господарства, схожі на італійську модель, є також в Португалії, Чехії та Угорщині.

Джузеппе Герини, президент Європейської конфедерації промислових і сервісних кооперативів, бачить потенціал такої форми агро у терапевтичному та соціальному впливі на людей, які потрапили в скрутне становище, – через постійну роботу в контакті з природою.

“Крім того, така робота, яку ми іноді називаємо “повільне сільське господарство” або “малоінтенсивне”, дуже добре підходить методам і потребам органічного виробництва, — вважає Геріні. — Виготовляючи високоякісну продукцію (наприклад, органічну їжу), ми зберігаємо економічну вартість товару і в той же час компенсуємо уповільнений виробничий процес”.

Як ми писали раніше, літній італієць допоміг африканським біженцям створити ферму в ультраправого регіоні країни