Американський агроном-футурист Реджинальдо Хаслетт-Маррокін вважає, що гастрономічне майбутнє людства — за курятиною, розповідає він в інтерв’ю Forbes.

Хаслетт-Маррокин — адепт регенеративного землеробства. Він вважає, що аграріям потрібно відійти від розуміння виробництва як лінійного процесу.

«Фермери нічого не виробляють, — висловлює він парадоксальну думку, — за них це робить природа, а вони просто управляють нелінійними процесами, в результаті якого неїстівна енергія перетворюється в їстівну: грунт — у моркву, зерно — у яйця і курей. Коли ми розуміємо це, відкривається цілий світ можливостей, тому що ми більше не обмежені лінійними, основаними на витратах і випуску продукції методами, які витрачають енергію і забруднюють нашу грунт, воду і повітря».

Система Хаслетт-Маррокіна «Tree-Range» працює з дрібними не заможними аграріями, в основному, вихідцями з Латинської Америки. 

«Хоча ми живемо в епоху глобального сільського господарства, давайте не забувати, що є близько 500 млн дрібних фермерів у всьому світі, які виробляють 70% світового продовольства», — говорить він.

Система «Tree-Range» зосереджена на птахівництві. Щоб сільське господарство виконувало функцію регенерації, воно обов’язково повинно включати тварин, вважає Хаслетт-Маррокін. І кури — ідеальний варіант для глобального розвитку агро.

Курятина вписується в більшість планетарних культур, аргументує Хаслетт-Маррокін, і їх можна вирощувати на невеликих фермах.

Його система припускає виробництва площею від 1,5 до 3 акрів, в якому пташники працюють у симбіозі з рослинництвом. Господарства вирощують багаторічні культури, наприклад, горіхи, а також польові рослини.

Зелена частина служить середовищем існування курчат, які вільно переміщаються на всій системі, удобрюючи грунт і позбавляючи рослини від комах-шкідників.

Роботу «Tree-Range» згори донизу показує демонстраційна ферма в Нортфілді (штат Міннесота), розташована на 100 акрах. Тут же розташований навчальний центр для аграріїв.

Комплекс приймає гостей з усього світу, а кластери, засновані на системі, відкрилися в Гватемалі, Мексиці, Південній Дакоті і Небрасці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.