Один з найбільших виробників свинини в світі Smithfield Foods може позбутися вагона з доларами, причому далеко не першого. Зараз у суді чергова партія позовів проти компанії, пов’язаних із запахом, який поширюють її дочірні підприємства, повідомляє Postbulletin.

В даному випадку на сморід ферми компанії «Murphy-Brown» подали в суд жителі міста Ролі (Північна Кароліна, США). Вони скаржаться на запах аміаку, гною, навала мух і шум автомобілів — принади, супутні багатьом свинарським комплексам.

Деякі з цих позивачів описують ідилію, в якій століттями жили їх предки і потім вони до приходу сюди Smithfield Foods в середині 1980-х років.

«Все закінчилося, коли власник «Murphy-Brown» Венделл Мерфі вирішив, що кінець цієї тупикової дороги цілком підходить його свиням, — розповідає Майкл Кэске, адвокат позивачів з Ролі, — і поселив тут свої 6 тис поголів’я, накопичивши 10 млн галонів гною у відкритих лагунах».

На цьому принципі засновані багато ферм корпорації, за що і отримують позови. Влітку Smithfield Foods завдяки «Murphy-Brown» вже втратила $470 млн. Цю суму отримали жителі глибинки, які живуть по сусідству з феромй «Пендер-Каунті».

А в 2010 році окружний суд в штаті Міссурі задовольнив 13 позовів на суму $825 тис, відібравши їх у якості морального і фізичного збитку з Premium Standard — дочірньої компанії Smithfield. Ще двоє позивачів отримали $250 тис. і $75 тис.

Вони стверджували, що не могли користуватися своїми речами через те, що їх просяк запах від об’єктів корпорації.

Кеске порівнює процес з битвою Давида і Голіафа. «Всі люблять ці історії про те, як великий і сильний поганий хлопець ображає маленького, — іронізує у відповідь його візаві — адвокат «Murphy-Brown» Даллас Роберт Тэкстон, — і ці історії розповідають багато років. Але це фантастика».

Втім, поки за цю фантастику доводиться платити його клієнтам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.