«Ведмежим» сюрпризом операторів ринку кукурудзи порадував Китай. Місцеві чиновники просто взяли і переглянули оцінки виробництва кукурудзи в країні за останні 10 років у бік зростання.

Так, лише тільки в 2017 році вони збільшили виробництво зернової на 20%. В результаті цього запаси кукурудзи показали стрімке зростання майже на 150 млн т, яке USDA не забарилося інтегрувати в світовий баланс.

Таким чином, в цілому підвищувальний звіт американського відомства на ринку кукурудзи моментально перетворився на «ведмежий»

Хоча, якщо подивитися на цю ситуацію об’єктивно, то величезні запаси кукурудзи в Китаї взагалі ніяк не відбиваються на світовому балансі. Тому що ця кукурудза не потрапляє на глобальний ринок.

Це зовсім не означає, що в 2018 році Китай буде імпортувати менше зерновий, чого особливо побоюються українські виробники.

По-перше, в Піднебесній зростає попит на кукурудзу з боку етанолової промисловості. По-друге, Країна істотно знизила імпорт сорго і ячменю, що повинно компенсувати збільшення закупівель кукурудзи.

По-третє, рівень цін на внутрішньому ринку залишається рекордним за останні три роки. Тому виникають цілком логічні питання: чи дійсно запаси кукурудзи в країні такі високі, як стверджує китайська статистика і взагалі наскільки їй можна довіряти?

До речі, останній залишається без відповіді вже багато років. Закритість інформаційної сфери КНР часто використовується як інструмент для маніпуляцій.

У підсумку ми прогнозуємо, що в цьому сезоні китайські компанії імпортують близько 5 млн т кукурудзи, левова частка якої буде українського походження. І ми вже спостерігаємо відвантаження зернової в портах України з призначенням до Китаю.

Крім «ведмежих» корегувань китайського балансу у звіті USDA потрібно відзначити зниження оцінки американського виробництва кукурудзи майже на 4 млн т, а також підвищення врожаю в Україні на 2,5 млн т, що виглядає цілком логічним, враховуючи рекордний збір цього року.

Американський мінагропром очікує українське виробництво в обсязі 33,5 млн т. Ми ж оцінюємо ще на 0,5 млн т вище.

Водночас український ринок кукурудзи суттєво просів у середині жовтня під тиском великої пропозиції нового врожаю, логістичних проблем та відносно слабкого зовнішнього попиту.

Ціни на СРТ в портах опустилися до $147/т, а на FOB — до $162/т. Внаслідок цього українська зернова стала найбільш конкурентоспроможною на світовому ринку, потіснивши американську кукурудзу.

Що стимулювало зростання попиту на нашу зернову з боку світових імпортерів. Внаслідок цього ціни почали поступово відновлюватися.

Viktoria Blazhko 13690

Вікторія Блажко, аналітик Agritel

Джерело: Agro FM