Через рекордний врожай фруктів і таке ж падіння цін багато фермерів у цьому році залишали частину вирощеного в садах, а деякі всерйоз задумалися або навіть почали позбавлятися від насаджень.

Однак на тих самих персиках, які корчували в Одеській області, можна заробити навіть у поганий рік. Про це з посиланням на Дмитра Шинкаренка, фермера, у якого персиковими насадженнями зайнято 5 га, повідомляє «Інфоіндустрія».

Цього року Шинкаренко оцінює рентабельність свого виробництва в 12%. Але каже, що реально отримати 30% і навіть 40.

«Реально в ті сезони, коли в силу погодних умов падає виробництво фруктів і пропозиція якісного персика низька. Фермери, які корчують сади, ймовірно, не дотримуються технології догляду за персиком», — вважає він.

Секретом успішних продажів Шинкаренко називає високу якість, а ще унікальний продукт, наприклад, особливого забарвлення. Сам він віддав перевагу великому калібру і для транспортування укладає фрукти тільки в один ряд, щоб виключити випадкові пошкодження.

Ціна, природно, вища. Якщо в середньому оптовики закуповували персик по 8 грн/кг, то господарство Шинкаренка продавало по 10-14 грн/кг. «Проблем зі збутом немає», — стверджує він.

Нагадаємо, раніше AgroDay писав, що ще на старті сезону українські фермери втратили на персиках половину ціни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.